KARIERNI SEJEM ZA OSNOVNOŠOLCE – VESOLJE PRILOŽNOSTI

Karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja, letos poteka pod sloganom VESOLJE PRILOŽNOSTI.

Obiskovalci kariernega sejma bodo lahko:

• spoznali posamezne poklice;
  • spoznali izobraževalne ustanove in programe, ki jih te izvajajo;
  • se udeležili dogodkov (delavnic, predavanj), ki so koristni za načrtovanje izobraževalne in karierne poti;
  • se seznanili s potencialnimi delodajalci, z možnostmi za zaposlitev ali za opravljanje prakse;
  • dobili informacije o razmerah na trgu dela in deficitarnih poklicih;
  • spoznali organizacije, ki izobražujejo, usposabljajo ali zaposlujejo mlade invalide;
  • spoznali mladinske delavce, se seznanili z mladinskim delom in s programi, ki jih izvajajo mladinski centri in druge organizacije, ki delujejo na področju mladine.

Karierni sejem bo za osnovnošolce potekal v torek, 15. novembra, od 8. do 18. ure, v Športni dvorani Ljudski vrt »Lukna«, Mladinska ulica 26 v Mariboru.

(Povzeto po: https://maribor.si/maribor_novice/karirerni-sejem-2022-bo-potekal-15-in-17-novembra-v-dvorani-lukna/, dne 14. 11. 2022).

Šolska svetovalna služba