TEHNIŠKI DAN – Spremenimo svet in ohranimo našo Zemljo čisto

Tretješolci na OŠ Zreče so v torek, 11. 5. 2021, spremenili navadni šolski dan v ustvarjalni dan. Povezali so se z naravo in poskrbeli za okoljsko vzgojo. Iskali so glavne onesnaževalce okolja, se spraševali, kako ravnamo z odpadki,  se seznanili s pomenom varovanja okolja in iskali rešitve, kaj uporabnega bi lahko izdelali iz odpadnega materiala. Tokrat so se lotili izdelave lutke iz odpadne plastenke. Roke tretješolcev 3. a-razreda so v tem dnevu neutrudno pretikale vrvice, delale vozlje, pritrjevale zamaške in izdelovale lutke s svojo domiselnostjo in ustvarjalnostjo. Pri delu so naleteli tudi na kakšne težave pri zahtevnejših postopkih dela, vendar so jih z medsebojno pomočjo in povezanostjo spretno obvladali. Ob dokončanem izdelku so učenci ob prepevanju pesmi Zemlja pleše spoznali, da je človek zaslužen za ohranitev čistega planeta Zemlje. Preden so narejeni izdelek odnesli domov, so še nizali ideje, za kaj vse bodo lahko uporabili narejeno lutko iz odpadne embalaže.

Zapisala razredničarka 3. a
Melita Gornik