Gozdna pedagogika na PŠ Gorenje

Gozd je prostor za umirjanje, druženje, izobraževanje ter telesno in duševno sprostitev. Gozd je okolje za učenje. Skozi celotno šolsko leto smo z učenci, ki so vključeni v PB na Gorenju ob petkih odhajali v bližnji gozd. Dan smo poimenovali gozdni petek. Petkovo popoldne je gozd naša učilnica in vir didaktičnih pripomočkov ne glede na vreme. Gozd je odlično spodbudno učno okolje za razvoj gibalnih sposobnosti, v njem smo našli navdih in materiale za likovno ustvarjanje, v njem pridobivamo znanja o vremenskih pojavih, letnih časih, najdemo didaktične materiale za opismenjevanje, oblikovanje številskih predstav, bogatenje besednega zaklada in ob poslušanju pravljic bogatimo svojo domišljijo. Je okolje, kjer krepimo pozitivne medvrstniške odnose in razvijamo možnosti sodelovanja ter načrtovanja dela v skupini. Vsi se veselimo petkovih popoldnevov, ko pobegnemo v objem gozda, ki nam odpira svojo neskončno enciklopedijo.

Zapisala

Andreja Blazina