ČEBELICE-NAŠE PRIJATELJICE

Ker v mesecu maju praznujemo svetovni dan čebel, smo se prvošolci letos odpravili v enega izmed čebeljih domov. Po prihodu v šolo smo se peš odpravili proti Slovenskim Konjicam. Obiskali smo čebelarstvo Žvikart, ki je edino v Sloveniji, ki združuje dva najvišja naziva, ki ju je bilo mogoče pridobiti v čebelarskem poklicu. Skupaj z učiteljicami smo se posedli na klopi, kjer nam je čebelar opisal postopek pridobivanja medu. Ogledali smo si notranjost čebeljega panja, zaščitno oblačilo, čebele v panju…ter poskusili različne vrste medu ter  domače medenjake. Na obisku smo se naučili veliko novega, predvsem pa ugotovili, da so čebele izredno pametne, pridne in koristne živali. Po ogledu trgovinice smo se z avtobusom, polni vtisov, odpravili nazaj proti šoli.