PUSTNO IN KULTURNO S KOLEDNIKI IZ POLJČAN

Deli vsebino ...
Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page
PUSTNO IN KULTURNO S KOLEDNIKI IZ POLJČAN

NA OŠ ZREČE PUSTNO IN KULTURNO S KOLEDNIKI IZ POLJČAN

Tudi straniški učenci so na pustni torek našemljeni preganjali zimo in priklicali pomlad.

Tudi straniški učenci so na pustni torek našemljeni preganjali zimo in priklicali pomlad.

Učenci POŠ Gorenje so s povorko popestrili pustno dogajanje v kraju.

Na pustni torek smo na naši šoli izvedli zanimiv KULTURNI dan za vse učence naše šole. V goste smo povabili Košutine kolednike društva Košuta iz Poljčan, ki so nam s svojimi pustnimi liki prikazali obredno koledovanje v času od svečnice do pustnega torka. Za zaključek so nam odigrali čudovito predstavo z glasnim zvonjenjem, pritrkavanjem, obhodom okoli ognja … Pustovanje smo zaključili s predstavitvijo skupinskih mask vsakega razreda in plesnim rajanjem v športni dvorani.

Morda vam bo všeč tudi...