TRETJEŠOLCI V PRAVLJIČNEM GOZDU

Ob zaključku šolskega leta smo se tretješolci odpravili na zaključno ekskurzijo v Logarsko dolino.

Zjutraj smo se z avtobusom odpeljali na zanimivo dogodivščino in med samo potjo opazovali geografske značilnosti prelepe Slovenije. Ob prihodu v Logarsko dolino smo se v dveh skupinah predali potepu po PRAVLJIČNEM GOZDU, skozi katerega nas je vodil prijazen in zabaven škrat Nejko. Popeljal nas je v svet pravljic. Spomnili smo se že znanih pravljic: Volk in sedem kozličkov, Hvaležni medved, Zvezdica Zaspanka in druge. Z veseljem pa smo prisluhnili tudi novim pravljicam: Netek, Zmaj v jezeru. Otroci so dali škratovo zaobljubo, da nikoli ne bodo zavrgli hrane v smeti, ampak bodo še vedno užitno hrano uporabili še kje drugje. Škrat Nejko je otroke tudi spodbujal k premišljenemu ravnanju za boljši svet.

Spoznavali in občudovali smo prelepo naravo Logarske doline, se prijetno družili in tudi igrali z žogo. Bilo je čudovito in zanimivo.

Tretješolci in razredničarke 3. razredov