USPEŠNI na naravoslovnem tekmovanju KRESNIČKA

Že drugo leto smo za učence, od prvega do sedmega razreda, pripravili različne eksperimente, s katerimi so aktivno spoznavali čarobni svet naravoslovja in se tako pripravljali za tekmovanje v znanju naravoslovja Kresnička. Vsako leto so razpisane nove teme; letos smo se ukvarjali s svetlobo, z raztapljanjem, okušanjem, zanimivim načinom merjenja poti in s kotnimi razdaljami, z gugalnico, rjavenjem železa, delovanjem mišic in s kapaciteto pljuč. Pri izvajanju eksperimentov smo se zabavali, se veliko novega naučili in razvijali eksperimentalne spretnosti.

6. aprila 2023 je potekalo šolsko tekmovanje v znanju naravoslovja – Kresnička, ki se ga je udeležilo 162 učencev. Prav vsem mladim naravoslovcem čestitamo za uspešno reševanje nalog in osvojene naravoslovne veščine. Izmed vseh tekmovalcev jih je kar 59 doseglo bronasto priznanje. Iskrene čestitke!

V prihodnjem šolskem letu pa se že veselimo novih naravoslovnih izzivov.

Mentorica: Margareta Obrovnik Hlačar