Uživamo v čarobnem svetu šaha

Na OŠ Zreče tudi v letošnjem šolskem letu uživamo v najpriljubljenejši družabni igri na svetu. Še več, nekateri pogumni vitezi štiriinšestdesetih polj preizkušajo svoje znanje tudi na tekmovanjih. V četrtek, 17. novembra, smo se tako udeležili regijskega šahovskega prvenstva za posameznike in svoje figure kar nekajkrat popeljali do zmage.

Katjuša Marinšek je med dekleti do 15 let s 3 točkami v petih kolih zasedla 5. mesto, Mila Šonc pa je bila z enakim izkupičkom v tej konkurenci mesto za njo.

Med fanti je Miha Mrzdovnik s 4,5 točke v sedmih kolih končal na 11. mestu, Benjamin Knez (17.), Miha Stramšak (18.) in Svit Strelc (20.) so po štirikrat zmagali, Virgil Kotnik (23.), Maj Lukač (26.), Andraž Trtnik (28.), Etyen Potnik (31.) in Miha Očko (32.) pa so zbrali po 3 točke.

Ob odličnih rezultatih smo veseli tudi dejstva, da so nam na Šahovski zvezi Slovenije v naslednjem šolskem letu zaupali tudi organizacijo ekipnega regijskega prvenstva kakor tudi regijskega prvenstva za posameznike.