TEKSTIL.SI

Evropski teden zmanjševanja odpadkov, ki poteka od 19. 11. do 27. 11., bo letos potekal tudi na OŠ Zreče. Pripravili smo celotedenski projekt z naslovom TEKSTIL.SI.

Iz starega, odpadnega blaga in oblačil bomo učence ozaveščali o možnostih njihove ponovne uporabe ter iz njih izdelali nov uporaben izdelek. Učenci bodo na delavnicah lahko izdelali nakupovalno vrečo, pas ali trak za lase ter obesek za ključe. Hkrati pa bodo tekstilni odpadek lahko navezali na vrvico in tako soustvarili tekstilno verigo odnosov.

Prav tako bo v tem času potekala IZMENJEVALNICA OBLAČIL (PRINESI – ODNESI). Učenci lahko prinesejo eno čisto in še uporabno oblačilo ter ga zamenjajo za novo.

DELAVNICE BODO POTEKALE OD TORKA, 22.11., DO PETKA, 25. 11., OD 12.00 DO 13.30 V ČITALNICI ŠOLSKE KNJIŽNICE.

Več o prijavljeni akciji si lahko preberete na spletni strani: https://ewwr.eu/actions/tekstil-si/.

Šola bo tako zaživela v NOVI TEKSTILNI ZGODBI.

Prostovoljci OŠ Zreče.