VESELOŠOLCI IN NADARJENI UČENCI V TEHNOPARKU CELJE

Na sončno torkovo popoldne so se veselošolci in nadarjeni učenci 2. triade, ki jih zanima naravoslovje, tehnika in znanost, odpravili v znanstveno zabavni park. Tehnopark Celje je razdeljen na tri platforme. V prvi in drugi platformi so učenci na raziskovalnih postajah samostojno in interaktivno spoznavali pojave, ki izzivajo naše možgane. Veliko je bilo preizkušanja, čudenja, postavljanja hipotez in smeha. Nato so se podali v tehno svet v Platformo 360, kjer so kravžljali svoje možgane v delavnici Legorobotike in Programiranja humanoidnega robota. Izkazali so se v reševanju problemov, ustvarjalnosti, programiranju, sodelovanju in rokovanju s humanoidnim robotom Barbaro. V največjem parku znanosti so se učili, igrali in družili izven šolskih učilnic.

Zapisala
Andreja Blazina