70 LET NAJSTAREJŠE KNJIŽNE ZBIRKE ZA MLADINO SINJI GALEB

Začetek najstarejše knjižne zbirke za mladino sega v leto 1952, ko je izšla prva knjiga v zbirki, Mladost v džungli indijskega pisatelja Dhana Gopala Mukerdjija, kot druga pa ponatis priljubljene Bratovščine Sinjega galeba Toneta Seliškarja, po kateri je zbirka dobila ime. Ustanovitelj zbirke in njen prvi urednik je bil pesnik Ivan Minatti.

Na OŠ Zreče smo v mesecu marcu praznovali skupaj s knjigami iz zbirke Sinji galeb. Le-te smo v šolski knjižnici poiskali, jih nekaj prebrali, določene najzanimivejše odlomke tudi odigrali in se ob tem precej nasmejali.

Zbirka knjig je bila razstavljena v šolski knjižnici. Šolska oglasna deska pa se je vsak marčevski dan obarvala in napolnila z zanimivostmi iz zbirke Sinji galeb. Učenci in vsi zaposleni so lahko postali trenutek ob klopci in se prepustili objemu Sinjega galeba. Z nami pa je praznoval tudi »čisto pravi galeb«.

Vabljeni k ogledu filmčka, ki je nastal ob našem praznovanju.

Mentorici Manuela Štefane in Barbara Potnik