Projekt Teden pisanja z roko

Teden pisanja z roko 2021 je vseslovenska akcija, že šesta zapored. Z njo želimo ozavestiti posameznike o pomenu ohranjanja pisanja z roko. Projekt organizira društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo. V njem sodeluje že 215 šol in drugih ustanov, že tretje leto tudi OŠ Zreče.

Letošnja rdeča nit projekta je bila pisanje pisem. Naslovniki, ki so jim naši učenci pošiljali pisma, so bili zelo raznoliki. Pisali so prijateljem ali sošolcem, ki jih v tem čudnem času že dolgo niso videli, svojim staršem in učiteljem, nekateri celo povsem namišljenim osebam. Učenci so z veseljem pisali, nekateri so v pismih izrazili željo, da bi z naslovnikom vzpostavili dolgotrajno in redno dopisovanje. Glede na pozitivne povratne informacije s strani učencev ni dvoma, da je bilo sodelovanje v projektu zadetek v polno. Niso le razvijali bralno-pisalne zmožnosti, ampak so s tem tudi naredili dobro delo, nekoga presenetili, obenem pa morda sebi olajšali dušo in – ob naslovniku, seveda – težave delili z enim redkih prijateljev, ki je še dosegljiv – papirjem.