VPIS V SREDNJO ŠOLO in POMEMBNI DATUMI

Sporočam vam, da je Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport pripravil nove termine za prijavo in vpis v srednje šole ter dijaške domove.

Nov rok za prijavo za vpis v srednjo šole in vpis v dijaške domove je 11. 5. 2020 . Do tega datuma morajo vsi kandidati oddati svojo prijavnico. Med njimi so tudi kandidati, ki še niso opravljali preizkusov posebne nadarjenosti na srednjih šolah.

Vpisnico, ki so jo učenci dobili in delno izpolnili že v šoli, mora biti podpisana s strani obeh staršev in učenca.  Svojo izpolnjeno prijavnico pošljejo PRIPOROČENO po pošti na naslov srednje šole v katero se želijo vpisati. Vsak kandidat odda samo 1 prijavnico za vpis.

Vpisnice za dijaške domove najdete na spletni strani  https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=523 . Prijavnico lahko natisnete in pošljete priporočeno na naslov dijaškega doma. Lahko pa skenirano prijavnico pošljete dijaškemu domu  po elektronski pošti.

Tistim učencem, ki so svojo prijavnico za vpis že poslali, nove prijavnice NI POTREBNO ponovno poslati.

Po 11. 5. 2020 lahko kandidati svojo prijavnico za vpis  prenesejo na drugo srednjo šolo do 16. 6. 2020.

V prilogi so pomembni datumi za vpis v srednjo šolo. <- KLIKNI ZA PRENOS

Želim uspešno prijavo v srednjo šolo!

Polona Župevc, svetovalna delavka OŠ ZREČE

Morda vam bo všeč tudi...